Aktuality

21. 5. 2024

Dnes od nás odešla poslední fenečka. Máme velkou radost, že si každý drobeček našel milou rodinu a v každém jednotlivém případě jsme z toho měli dobrý pocit. Přejeme všem krásný a naplněný společný život a budeme doufat, že se znovu potkáme.

 

12. 5. 2024

Už je jasno ohledně možného termínu odběru štěňátek. Čekali jsme na zápisová (na čip) čísla, která se opozdila kvůli technickému problému, následně budou mít na veterině čas až v úterý, kdy proběhne čipování a první očkování. Pak musí ještě přijít poradkyně chovu na kontrolu vrhu – a ta mám teď plný program a dostane se k nám až v sobotu dopoledne. Takže počítám, že počínaje sobotním polednem – 18. 5. – je možné si štěňátka převzít. Poprosím každého, aby nám dal vědět, kdy asi plánuje dorazit, abychom tu nebyli všichni najednou – taky by to šlo, ale ať na sebe máme trochu prostor. 

7. 5. 2024

Dnes proběhlo třetí odčervení pastou Caniverm. Koncem týdne dostanou štěňátka čip a první očkování.


Shrnutí dalšího optimálního očkování, krmení atd. sepíšeme a dáme všem k dispozici, abyste věděli, co v prvních týdnech či měsících očekávat a na co nezapomenout.


Drobečkům se všem daří výborně a začínají to být osobnosti. Během týdne přibude jedna z posledních várek fotek. S videem je to teď technicky těžší, ale pokusíme se.

26. 4. 2024

Myslíme na vás všechny a víme, že byste rádi víc fotek a videí – pokusíme se to teď o víkendu vynahradit. Aktuálně čelíme hromadné rodinné nemoci a taky jsme měli technické těžkosti.

21. 4. 2024

Odehrálo se poslední dilema výběru a na všechna štěňátka už čeká jejich konkrétní nová smečka.

19. 4. 2024

Proběhlo druhé odčervení pastou Caniverm.

18. 4. 2024

Štěňátka se raketově rozvíjejí a rostou, pobíhají a hrají si. Kromě namočených granulek už dnes vyzkoušela taky trochu čistě masové konzervy s teplou vodou, po které se mohla utlouct. Vypadá to, že v jedení, trávení a obměně jídelníčku budou stejně bezproblémová jako jejich maminka.

Včera i dnes trávila dopoledne asi hodinu a půl na trávě ve venkovní ohrádce a i přes nižší teploty byla v pohodě – kožíšky už krásně fungují.

12. 4. 2024

Dneska si kuličky poprvé více pobyly na trávě. Včerejší granulkový výkrm měl hladký dojezd. 

POZOR! Do středy 17. 4. budeme muset nahlásit jména štěňátek!

11. 4. 2024

Přibylo nové video, kde je vidět, jaký skok zase drobečci udělali. 


Po zeleném Amigovi máme už i první konkrétně vybranou fenku – tykrysová Alba. Na úvodní stránce Naše štěňata se budou měnit názvy barev na konkrétní jména, abyste vy, kteří čekáte, věděli, ze kterých je možné vybírat. Další v pořadí ve výběru pejska je V. Ch., ve výběru fenky M. H.


Štěňátka dnes poprvé trochu okusila, jak chutná kaše z granulek, které teď baští Bílá.4. 4. 2024

Dneska jsou štěňátkům dva týdny, takže poprvé ochutnala odčervovací pastu Caniverm.

31. 3. 2024

Drobečci doslova rostou před očima, krásně se kulatí a huňatí. Hlavně kluci už jsou řádní štuclíci. Některá štěňátka dneska už chodila s bříškem nad zemí.

 

28. 3. 2024

Štěňátka krásně štěňátkovsky voní, všechna dobře přibírají, čumáčky i polštářky na tlapkách jim zčernaly, každým dnem očekáváme, že proloupnou očka.

V sekci Naše štěňata stále přibývají fotky.

23. 3. 2024

Všem se dobře daří a prospívají. Bílá je spokojená. Štěňátka se střídají ve spaní a kojení, takže všichni mají všeho dost.

 

Ranní spaní

 

22. 3. 2024

Vše proběhlo hladce, Bílá je úžasná máma – když se jde ven vyčůrat, zpátky za štěňátky běží. Jídlo jí musíme dnes dopoledne dávat pod nos, stále by jen kojila a opečovávala.

Většina fotek a videí se štěňátky bude nyní přibývat v sekci Naše štěňata, kde bude mít každý drobek brzy také vlastní fotogalerii.

 

Čirá radost, 22. 3. 2024 ráno

21. 3. 2024

14.13 hod. – První psí kluk je na světě! (zelený)

15.01 hod. – druhý pejsek (modrý)

15.13 hod. – první psí slečna (fialová – na fotce níže ještě růžová, úplně si obojek přebarvila plodovou vodou na khaki, tak má od rána 22. jiný)

16.51 hod. – druhá fenečka (oranžová)

Štěňátka BŠO po narození

18.29 hod. – třetí psí holčička (tyrkysová)

21.02 hod. – třetí pejsek (žlutý)

BŠO v den porodu

21.54 hod. – čtvrté psí chlapisko (hnědý)

Čekání na posledního sourozence:

23.35 hod. – čtvrtá slečna (červená)

Bílá hned po porození posledního štěňátka úplně ožila a už je zase při chuti, bříško splasklé, všem se daří dobře. Teď se ještě vyspat.

 

Na tomto odkazu můžete sledovat, jak se narozená štěňátka den po dni obecně vyvíjejí:

 

Breeder's Diary

20. 3. 2024

Dnes jsme byli s Bílou na krátkém RTG pro zjištění pravděpodobného počtu štěňátek, abychom měli přehled při porodu. Vypadá to na osm uzlíčků:

RTG před porodem

Břicho už je těžké, ale pohoda přetrvává:

10. 3. 2024

Bílé se daří dobře, porodní místo je nachystané a naši kluci už testují jeho odolnost. 

Začínáme se pomalu psychicky připravovat na nápor malé armády.

Noví zájemci se stále mohou hlásit.

15. 2. 2024 ultrasonografické vyšetření potvrdilo graviditu – prý „je jich tam požehnaně – minimálně osm“. Předběžné zájemce zapisujeme do pořadníku.

V pondělí 22. 1. 2024 proběhlo krytí naší Bílé Dobry Duch se sympaťákem Kingem Kingem z Ranče Montara

 

Bílá byla na výstavách opakovaně vyzdvihována pro svoji pro plemeno příkladnou, z praxe nikoli však samozřejmou, klidnou, vyrovnanou a přátelskou povahu. King King bývá zase vyhledáván, aby to samé předával svým potomkům. Přenos tohoto rysu na aktuální vrh je tedy velmi pravděpodobný. King King má navíc výjimečné výsledky jako záchranářský pes (mj. 5. místo na republikovém skupinovém záchranářském poháru všech plemen).

 

Pokud tedy hledáte pracovitého pohodáře, můžete se dočkat ve druhé polovině května!

 

Na tomto odkazu můžete pozorovat, co se asi zrovna odehrává v naší psí mámě:

 

rr.sk